Programy, do których przystąpiło przedszkole „Chatka Skrzatka” w Legnicy oraz akcje, w których uczestniczymy i które wspieramy:

Nakrętki i makulatura

Zbiórka nakrętek i makulatury

Przedszkole „Chatka Skrzatka” prowadzi stałą zbiórkę NAKRĘTEK oraz MAKULATURY. Zachęcamy do wspólnego zbierania 🙂

Akademia Aquafresh

Kontynuacja ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej. Celem programu jest realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kontynuacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Nauczyciele w przedszkolu realizują program poprzez przeprowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Dzieciaki – mleczaki

Celem „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Wielka mapa Polski

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego „Pocztówkowa mapa Polski”. Ideą wiodąca programu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych przedszkoli oraz poznawanie innych miejscowości. Dzieci z przedszkola wysyłają kartki pocztowe ze zdjęciem własnej miejscowości do przedszkoli z różnych rejonów Polski.

EKO Przedszkolak

Program opracowany został dla dzieci w wieku przedszkolnym. Treści w nim zawarte mają na celu rozwijanie u małych uczestników zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, a także wpływają na kształtowanie postaw ekologicznych.

Cele główne:

1. Rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą i poczucia odpowiedzialności za nią.
  2. Obserwacje, eksperymenty i odkrywanie przyrody każdą porą roku.
  3. Rozumienie zależności człowieka od przyrody i przyrody od człowieka.
  4. Skuteczne i efektywne kształtowanie postaw dzieci zgodnych z etyką ekologiczną.